PDF Друк e-mail

Департамент соціального захисту населення протягом 2016 року по мірі своїй компетенції рішуче реалізовує державну політику щодо гендерної рівності та протидії торгівлі людьми і є координатором цих питань в області. Головний спеціаліст відділу соціально-трудових відносин та з організаційно-кадрової роботи департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації (Савчин В.П.) є відповідальною посадовою особою за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми (Розпорядження голови обласної державної адміністрації від 23.11.2016 №578), всього надано статусів постраждалих від торгівлі людьми в області 17 особам. Загалом здійсненні наступні організаційні заходи:


Проведено два засідання громадських слухань з питань стану забезпечення ґендерної рівності в області разом з жіночою спілкою України в Закарпатській області.

Прийнято участь у заході Всеукраїнської освітньої програми „Розуміємо права людини”.


27 травня 2016 року в м. Ужгороді проведено обласний семінар-навчання, для уповноважених осіб, працівників управлінь соціального захисту населення райдержадміністрацій та міськвиконкомів, з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. 

 


Налагоджується співпраця з жіночою спілкою України в Закарпатській області, плануються спільні проекти у рамках державної політики щодо гендерної рівності.


У 2016 році центром гендерної освіти проведено три навчальні семінари для жінок – громадських активісток, державних службовців, та працівниць органів місцевого самоврядування у м.Ужгороді на теми: 1) «Права і можливості жінок в Україні: реалії та перспективи»; 2) «Жінки-лідерки: особливості жіночого політичного лідерства в Україні»; 3) «Фінансові можливості жінок в Україні: реалії та перспективи».

27 травня 2016 року проведено обласний семінар-навчання з реалізації гендерної політики для фахівців структурних підрозділів райдержадміністрацій, міськвиконкомів та структурних підрозділів відповідальних за реалізацію державної політики щодо гендерної рівності Берегівського, В.Березнянського, Виноградівського, Воловецького, Іршавського, Міжгірського, Мукачівського, Перечинського, Рахівського, Тячівського, Ужгородського, Хустського районів та міст: Мукачево, Ужгород, Хуст, Берегово та Чоп.


03 серпня 2016 року організовано засідання за круглим столом на тему: „Рівні права та можливості жінок та чоловіків” з метою обговорення проблем, пов’язаних із гендерною нерівністю за участю представників різних галузей та громадських організацій та розроблення пропозицій щодо заходів, які будуть здійснюватись в рамках Програми на виконання завдань Державної програми із забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 року.

05 липня 2016 року проведено обласні семінари-начання для суб’єктів взаємодії Перечинського району на тему: „Дискримінація за ознакою статі”, Також проведено аналогічний семінари-начання для суб’єктів взаємодії Берегівському, Виноградівському, Тячівському, Ужгородському, Іршавському, Хустському району. Виготовлено інформаційні листівки на відповідну тему з метою подолання дискримінації за статтю у політичній, економічній та інших сферах суспільного. Інформаційні матеріали розміщено у державних установах відповідних районів.


Здійснено організаційні заходи щодо видання статистичного збірника „Ґендерний портрет Закарпатської області” у кількості 25 штук, збірниками забезпечені представники райдержадміністрацій області, які відповідальні за реалізацію гендерної політики, гендерний центр при УжНУ. Прийняті  відповідні заходи щодо підтримки обласного ґендерного освітнього центру, а саме забезпечення гендерного центру тематичною літературою.

 З метою подолання стійких стереотипів та розподілу ролей чоловіка та жінки у суспільстві та сім’ї, департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації було розроблено та виготовлено інформаційний банер „Що таке гендерна рівність”, який використовується у масових заходах, акціях, семінарах та тренінгах на дану тематику.

 

 

У Берегівському, Перечинському, Тячівському, Виноградівському,  Іршавському, Хустському та  Ужгородському районах у 2016 році, зокрема сільській місцевості, у державних установах, місцях масово відвідування розміщено інформаційні листівки формат А3 „Дискримінація за ознакою статі”.
З нагоди Дня соціальної справедливості (20 лютого) у ДВНЗ «Ужгородський національний університет», проведено засідання «круглого столу» на тему: «Гендерна рівність та гендерна справедливість : спільне та відмінне». У ході обговорень за «круглим столом» учасниці та учасники мали нагоду ознайомитися з базовими принципами концепцій ґендерної рівності та гендерної справедливості, проаналізувати та порівняти механізми забезпечення рівних прав та можливостей для осіб із різних соціальних груп та верств населення. З нагоди Міжнародного дня солідарності жінок та миру (8 березня) у ДВНЗ «Ужгородський національний університет», проведено виставку студентських фото-робіт «Стоп сексизм!». Проведена вулична акція  «Бузкова стрічка», у межах Міжнародної кампанії «16 днів активних дій проти гендерного насильства» (розповсюдження інформаційних матеріалів) з метою привернення уваги широкого кола громадськості, особливо молоді, Закарпатської області до питань попередження різних форм гендерного насильства, насильства в сім’ї та насильства щодо жінок. Проведено тренінги для учасниць та учасників Всеукраїнської літньої школи з прав людини «All Rights» на тему: «Гендерна демократія та права людини»
Департамент соціального захисту населення співпрацює з Закарпатською громадською жіночою організацією „Веста” та незмінно проводить роботи щодо пошуку та залучення нових громадських організацій, які здійснюють професійні заходи з протидії торгівлі людьми


Протягом 2016 року у партнерстві Закарпатською громадською жіночою організацією „Веста” реалізовує проект „Впровадження національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, в тому числі дітьми, у Закарпатській області”,  з метою підвищення спроможності державних установ у сфері протидії торгівлі людьми. Опрацювання процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми” для відповідальних осіб за проведення процедури встановлення статусу постраждалого від торгівлі людьми структурних підрозділів соціального захисту населення райдержадміністрацій та міськвиконкомів.  Тренінги відповідної тематики відбулися для районних райдержадміністрацій Воловецького, Тячівського, Берегівського, Мукачівського, Рахівського, Перечинського, Виноградівського, Великоберезнянського, Міжгірського, Іршавському та Хустському районів.Суб’єкти взаємодії на тренінгах, семінар,та круглих столах систематично проходять теоретичний курс процесу  ідентифікації осіб, які постраждали від торгівлі людьми серед внутрішньо переміщених осіб.


З  нагоди Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми (30 липня) проведено інформаційну кампанію: „Cпільними зусиллями проти торгівлі людьми в Україні!”. Під час акції використано тематичні банери, надані департаментом соціального захисту населення ОДА з інформацією про стан, проблему торгівлі людьми в Україні, номери відповідних гарячих лійній, також відповідні банери використовується на всіх заходах присвячені темі протидії торгівлі людьми. Акції проводились на території залізничного та автовокзалу вокзалу  до Всесвітнього дня боротьби із торгівлею людьми та з  нагоди Дня боротьби з торгівлею людьми, як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми, особливо жінками та дітьми, захід проводився у партнерстві із Закарпатською громадською жіночою організацією (ЗГЖО) „Веста” та  Обласним Центром здоров’я. на території авто та ЖД вокзалів були розміщені плакати присвячені даній темі. При проведені акцій волонтери проводили тематичні розмови з пересічними громадянами.

 
 

Розміщено інформаційну продукцію з питань протидії торгівлі людьми, із зображенням відомих зірок української естради, які проявили підтримку щодо  державної політики протидії торгівлі людьми в Україні. На плакатах, крім „гарячої лінії” з питань міграції та протидії торгівлі людьми (527), зазначено телефони департаменту соціального захисту населення та Закарпатської громадської жіночої організації „Веста”.  Відповідні матеріали розміщені у приміщеннях державних установ, шкільних закладах районів та в сільських населених пунктах  суб’єктами взаємодії, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми у Берегівському, В.Березнянському, Міжгірському, Виноградівському, Перечинському, Тячівському, Іршавському та Хустському районах. 

 

 

21 листопада року в місті Ужгороді організовано та проведено ї семінар-навчання (лекцію) на тему „Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства” для учнів старших класів (9-11 клас) у ЗОШ №19 міста Ужгород, та студентів ДВНЗ „Ужгородський національний університет” (де було охоплено аудиторію слухачів понад  200 осіб).

 
 
 

02 грудня 2016 року проведено спільний інформаційний захід під гаслом „На запчастини – тільки машини” до міжнародного дня скасування рабства.


 
© 2019 Департамент соціального захисту населення Закарпатської облдержадміністрації. Всі права захищено. e-mail: guszn@zaksoc.gov.ua
© 2006-2009 Українська локалізація: Joomla! Україна. Всі права захищено!
Joomla! - безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU/GPL.
 

Ресурси

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер