Головна
Прес - реліз PDF Друк e-mail
 subsydiua

ПРЕС-РЕЛІЗ

до постанови КМУ вiд 27.04.18р. № 329 "Про внесення змiн до деяких постанов Кабiнету Мiнiстрiв України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 №1022"

 Постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 №329 „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1022" (набрання чинності 01.05.2018) внесено зміни до:

-         Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22,09.1997 року № 1050, зі змінами), яке викладено у новій редакції;

-         постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 №409 „Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування";

-         постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2015 №106 „Про удосконалення порядку надання житлових субсидій";

-         постанови Кабінету Міністрів України від 23.08.2016 № 534 „Деякі питання надання субсидій для відшкодування витрат на оплату послуги з централізованого опалення (теплопостачання), послуг з газо- та електропостачання для індивідуального опалення".

 

     Зміни до порядку надання субсидії

 

Починаючи з травня 2018 року призначення субсидій (у тому числі без звернення громадян) здійснюється з урахуванням внесених змін.

 

Подання нових заяви та декларації

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 №329 „Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1022" (далі - Постанова) затверджено нову редакцію Положення про порядок призначення житлових субсидій (далі - Положення) та передбачено призначення субсидії на наступний період лише на підставі нових заяви і деклараціївизначеним категоріям осіб:

-          особи, у яких за інформацією ДФС, Пенсійного фонду України, відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії; або середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, або не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії ;

-  внутрішньо переміщені особи;

- особи, члени сім'ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства.

З 01.05.2018 для призначення субсидії враховуються доходи членів сім'ї осіб із складу домогосподарства незалежно від адреси реєстрації їх місця проживання (тобто також у разі, коли їх зареєстроване місце проживання відмінне від адреси домогосподарства), У таких випадках особами, які отримували субсидію, подаються нові заяви і декларації, із зазначенням в них відомостей про члена сім'ї, який зареєстрований за іншою адресою.

При визначенні осіб, які належать до членів сім'ї, слід керуватися нормами статті 3 Сімейного кодексу України.

-  особи, які є орендарями житлових приміщень (будинків);

-    особи, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають.

 

Субсидія не призначається (у тому числі на наступний період) у випадках:

-   загальна площа житлового приміщення перевищує 120 кв. метрів для квартири і 200 кв. метрів для індивідуального будинку (крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, а також сімей, в яких не менше року проживають троє і більше дітей, з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування);

-   наявність транспортних засобів, з дати випуску яких минуло менше 5 років; несплата працездатними особами єдиного соціального внеску;

-   здійснення покупки на суму більше 50 тис. грн (у т.ч. набуття права власності);

-   наявність заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг.

 

Постановою скасовані форми Заяви і Декларації, що були затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2015 № 106. Нові форми будуть затверджені найближчим часом наказом Мінсоцполітики.

Термін, на який призначається субсидія

 

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням на відповідний сезон: неопалювальний (до вересня включно) або опалювальний (до квітня включно), а на наступний період - без звернення, за виключенням окремих категорій отримувачів.

Призначення здійснюється двічі на рік.

З 1 травня 2018 року субсидії на оплату житлово-комунальних послуг призначаються до вересня 2018 року включно.

Субсидія для відшкодування витрат на придбання твердого палива та скрапленого газу, як і раніше, призначається на календарний рік.

 

Обрахування доходу для призначення субсидії

 

Під час призначення субсидії у травні на неопалювальний сезон враховуються доходи за III - IV квартали попереднього року (крім пенсії) за даними ДФС, Пенсійного фонду України. Розмір пенсії враховується за квітень.

Починаючи з травня 2018 враховуються доходи членів сім'ї осіб із складу домогосподарства у разі, коли член сім'ї зареєстрований за іншою адресою.

Переглянуто розміри доходів, які враховуються до сукупного доходу:

для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку незалежно від отриманих (неотриманих) доходів до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід,обчислений на кінець періоду за який враховуються доходи:

- однієї мінімальної заробітної плати – для платників єдиного податку першої групи;

- двох мінімальних заробітних плат – для платників єдиного податку другої групи;

- трьох мінімальних заробітних плат – для платників єдиного податку третьої групи;

 

- три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду,за який враховуються доходи - для працездатних осіб, у яких відсутні доходи або доходи яких менше розміру мінімальної заробітної плати та/або які не сплачують єдиний соціальний внесок

 

 

Терміни призначення і повідомлення

 

Пунктом 14 Положення визначено терміни для прийняття рішення та повідомлення заявника з питання призначення субсидії:

-    протягом 10 календарних днів з дня подання документів приймається рішення

про:

призначення субсидії;

відмову в призначенні субсидії;

подання документів на розгляд комісії;

-     протягом 3 календарних днів особа повідомляється про прийняте рішення;

-комісія приймає рішення протягом 30календарних днів з дня прийняття рішення про подання документів на розгляд комісії.

Призначення субсидії за рішенням комісії

 

Субсидія призначається за рішенням комісії (у тому числі на наступний період) у наступних випадках:

-       на понаднормову площу житла (збільшену не більше ніж на 30%) непрацюючим непрацездатним особам;

-       за наявності транспортного засобу (у тому числі у членів сім'ї), з дати випуску якого минуло менше 5 років;

-       якщо у працездатної особи відсутній дохід або ЇЇ дохід менший мінімальної заробітної плати та/або вона не сплатила єдиний соціальний внесок у мінімальному розмірі (крім тих, хто навчається, перебуває на обліку у службі зайнятості або отримує один Із визначених видів допомоги, яким субсидія призначається на загальних підставах). Таке рішення не може бути прийнято щодо осіб, які перебували за кордоном більше 60 діб. В обласних центрах, м, Києві та містах обласного значення таке рішення може бути прийнято лише щодо осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах. При цьому контролюється сплата особами єдиного соціального внеску протягом терміну дії субсидії;

-       у разі купівлі (або набуття права власності) житла, земельної ділянки, товарів або оплати послуг на суму більше 50 тис. грн.;

-       за наявності заборгованості з оплати послуг, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

-       за фактичним місцем проживання за наявності договору оренди житла;

-       за фактичним місцем проживання внутрішньо переміщеним особам;

-       без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих (враховуючи норми щодо розміру отриманих ними доходів та перебування за кордоном).

Комісія визначає кількість осіб у домогосподарстві у разі неотримання на запит відомостей про склад зареєстрованих у житловому приміщенні осіб та за наявності розділених особових рахунків.

Комісіям надано також інші повноваження щодо призначення субсидії в окремих випадках.

Повернення залишків невикористаних сум субсидій

 

Постановою передбачено повернення до державного бюджету виробниками/виконавцями послуг сум невикористаних субсидій двічі на рік: після закінчення опалювального сезону та після закінчення неопалювального сезону.

До бюджету повертаються невикористані суми субсидії на оплату природного газу та електричної енергії, що використовуються не тільки для опалення.

 

 

Сплата за послуги отримувачами субсидії

 

Постановою введено обов'язок для громадян, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, щомісячно сплачувати обов'язкову частку плати за послуги незалежно від обсягу спожитих послуг. У разі несплати обов'язкової частки плати надання субсидії припиняється за поданням надавачів послуг.

Припинення раніше призначеної житлової субсидії

 

Припинення надання раніше призначеної житлової субсидії здійснюється за рішенням комісії за поданням структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, управителів, об'єднання, виконавців комунальних послуг у разі, коли:

домогосподарству припинено надання житлово-комунальної послуги (послуг) внаслідок того, що громадянин має заборгованість із сплати обов'язкової частки платежу за житлово-комунальні послуги, встановлену йому під час призначення житлової субсидії і загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день припинення надання такої послуги (послуг) ( 340,00 грн) ;

громадянин має заборгованість із сплати обов'язкової частки внеску/платежу об'єднанню на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком, встановлену йому під час призначення житлової субсидії і загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день внесення подання об'єднанням ( 340,00 грн);

у заяві та/або декларації громадянин зазначив недостовірні дані, що вплинуло на встановлення права на житлову субсидію або визначення її розміру на суму, яка перевищує 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день призначення житлової субсидії ( 170,00 грн);

громадянин не повідомив структурному підрозділу з питань соціального захисту населення про обставини які вплинули або могли вплинути на визначення права на призначення субсидії, протягом ЗО календарних днів з дня їх виникнення;

виникли обставини, що унеможливлюють надання житлової субсидії, зокрема у разі переїзду домогосподарства в інше житлове приміщення (будинок), іншу місцевість, у разі смерті одинокої особи;

під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства державним соціальним інспектором виявлено ознаки порушення норм законодавства щодо призначення житлової субсидії, які вплинули на право призначення житлової субсидії або визначення її розміру на суму, яка перевищує 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день призначення житлової субсидії;

виникнення обставин, зазначених в абзаці сьомому пункту 7 Положення;

громадянин, якому призначено житлову субсидію, звернувся із заявою про припинення її надання.

Надання житлової субсидії у зазначених випадках припиняється з місяця, наступного за місяцем, в якому їх виявлено.

 

Зміни до соціальних нормативів

 

Постановою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 №409, якими переглянуто соціальні нормативи споживання газу та електроенергії для потреб опалення і відповідні коригуючі коефіцієнти, а також скасовано норму площі житла у розмірі 75 кв. м для домогосподарств, що складаються з однієї або двох непрацездатних осіб.

Опалювальний сезон для надання пільг особам, які використовують газ або електроенергію для індивідуального опалення, становить з 16 жовтня по 15 квітня включно (як і для призначення субсидій).

Встановлено соціальну норму для оплати послуги з управління будинком. Пільги та субсидії надаються на оплату управління будинком виходячи із визначеного внеску, але не більше величини, яка розраховується за встановленою формулою. У зв'язку з цим визнано такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1022.

Зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 23.08.2016 № 534

 

Розрахунок невикористаних сум субсидій здійснюватиметься двічі на рік - після закінчення опалювального та неопалювального сезонів. Постановою передбачено проводити розрахунок сум невикористаних субсидій на оплату природного газу та електроенергії, які використовуються для побутових потреб, а не тільки для опалення.


 

Заява                                       Декларація


 
© 2019 Департамент соціального захисту населення Закарпатської облдержадміністрації. Всі права захищено. e-mail: guszn@zaksoc.gov.ua
© 2006-2009 Українська локалізація: Joomla! Україна. Всі права захищено!
Joomla! - безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU/GPL.
 

Ресурси

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер