Головна
Одними з найболючіших проблем сьогодення в нашій державі є виплата заробітної плати «в конвертах», нелегальне працевлаштування та заборгованість з виплати заробітної плати PDF Друк e-mail

zaborg1

  Гарантування оплати праці застрахованим особам в розмірах, передбачених урядом, її легалізація та недопущення заборгованості залишається надзвичайно важливою темою.

Нелегальна зайнятість працівників та зарплата «в конвертах» – це одна з найбільш актуальних на сьогодні проблем в Україні. Адже основним джерелом наповнення місцевих бюджетів є податок з доходів фізичних осіб.

    Згода отримувати зарплату «у конвертах» позбавляє соціального захисту. Працівник, який погоджується на таке працевлаштування, виявляється повністю беззахисним перед роботодавцем. Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично, роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за потрібне і доти, поки вважає за потрібне, не гарантуючи належної відпустки та виплати лікарняних. Працівник не має доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу, що в майбутньому негативно вплине на розмір пенсії, яка нараховується тільки з офіційної заробітної плати.

         З метою виявлення ознак неоформлених працівників та порушень законодавства про працю здійснюється моніторинг відомостей з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Отримана інформація з Реєстру дає можливість оперативно визначати страхувальників, які виплачують заробітну плату менше законодавчо встановленого рівня, не здійснюють доплату єдиного внеску до мінімального розміру, порушують інші норми трудового законодавства.

        25 вересня 2018 року у малій залі облдержадміністрації відбулося чергове засідання обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

     У ході засіданябуло заслухано Грицика Василя Івановича – першого заступника начальника Управління Держпраці у Закарпатській області,Максимович Мирославу Михайлівну начальника відділу забезпечення наповнення бюджету фінансово-економічного управління головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області та керівників підприємств, які потрапили до моніторингу відомостей реєстру застрахованих осіб у дотриманні норм законодавства про працю. Розглядалися шляхи вирішення проблемних питань щодо легалізації трудових відносин, здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення, здійснення перевірок Управлінням Держпраці у Закарпатській області.

         Також цього дня відбулося засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій, інших соціальних виплат та податкового боргу. Засідання проводив заступник голови комісії, директор департаменту соціального захисту населення Петрішка Михайло Михайлович. Про стан погашення заборгованості із сплати єдиного соціального внеску станом на 1 вересня 2018 року доповіла заступник начальника управління погашення боргу – начальник відділу моніторингу та інформаційно-аналітичного забезпечення головного управління доходів фіскальної служби в Закарпатській області Петрушка Емма Василівна. Крім того, заслухано голів райдержадміністрацій, міськвиконкомів та керівників підприємств, які мають заборгованість із сплати єдиного соціального внеску, розглядалися шляхи вирішення питань щодо їх погашення.

За підсумками засідань прийнято відповідні рішення.

 

 
© 2019 Департамент соціального захисту населення Закарпатської облдержадміністрації. Всі права захищено. e-mail: guszn@zaksoc.gov.ua
© 2006-2009 Українська локалізація: Joomla! Україна. Всі права захищено!
Joomla! - безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU/GPL.
 

Ресурси

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер