Головна
10 грудня в області завершилася акція „Бузкова стрічка. Подолаймо насильство разом!” PDF Друк e-mail
хода за свободу

     Метою проведення акції “16 днів проти насильства” є привернення уваги громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання домашнього насильства, насильства щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків, активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій до проблем домашнього насильства та захисту прав жінок, а також проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження домашнього насильства, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення  щодо нетерпимого ставлення до насильства.

     Дати початку та завершення даної акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

          Напередодні, 23 листопада проведено відкриту прес-конференцію за участі керівників департаменту соціального захисту населення, служби у справах дітей Закарпатської обласної державної адміністрації, Закарпатського обласного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді та управління превентивної діяльності Головного управління Національної Поліції в Закарпатській області

68 чоловік, ставши донорами, долучилися до спільної благодійної акції „Я не кривдник – Я донор”, яка проходила з 27 листопада до 10 грудня.

         27 листопада спільно з громадськими організаціями: „Zonta - club” м. Ужгород, Закарпатська громадська жіноча організація „Веста”, “Неємія”, Ужгородський жіночий клуб “Сороптиміст”, Центр гендерної освіти при Ужгородському національному університеті та студентами 2-3 курсу факультету суспільних наук та юридичного факультету ДВНЗ „Ужгородський національний університет” стартувала регіональна вулична акція „Бузкова стрічка”, під час якої було роздано близько 1000 примірників роздаткових матеріалів, а саме брошур та листівок з інформацією про установи та заклади, до яких необхідно звертатися у разі отримання інформації, що стосується домашнього насильства.

        Також у готелі „Емігранд” був проведений тренінг на тему: „Успішна жінка Закарпаття”. У тренінгу взяли участь Руслана Натуркач – керівник апарату обласної державної адміністрації, Інгрід Туріс – депутат Закарпатської обласної ради, Ірина Мацепура – депутат Закарпатської обласної ради, Ростислава Джумурат – керівниця творчої групи „Ранок”, Інна Сабадош – голова Закарпатської громадської жіночої організації „Веста”, Анжела Бабкіна – радниця у Закарпатській області Програми „Радник з питань ВПО”. Лекторки-практики ділилися своїми історіями успіху з присутніми жінками та дівчатами, вчили їх робити перші кроки на шляху до впевненості у собі, допомагали сформувати можливі шляхи самореалізації у сфері державного служби, бізнесу та громадської діяльності. Пріоритетним завданням заходу стало сформувати у жінок позитивне та свідоме ставлення до свого майбутнього, до активного процесу самореалізації, спонукання до активної участі у прийнятті соціально-економічних рішень.

         29 листопада проведено акцію „Подолаймо насильство разом!” з соціальними партнерами та громадськими організаціями, а також соціально-правовий квест „Подолаймо насильство разом!” на базі ректорату ДВНЗ „Ужгородський національний університет”, в якому взяли участь студенти 2-3 курсу факультету суспільних наук та юридичного факультету ДВНЗ „Ужгородський національний університет”. Акцію завершено флеш-мобом „Я проти насильства!”.

         30 листопада - Ходу “За життя без рабства” в рамках Всеукраїнської акції “16 днів проти гендерно обумовленого насильства” та автопробіг „ За безпечну міграцію!”, приурочений до Міжнародного дня скасування рабства.

         Під час автопробігу „За безпечну міграцію!” відбулися інформаційні вуличні акції, метою якого є інформування населення області, зокрема жителів прикордонних населених пунктів, про проблему торгівлі людьми в Україні, підвищення рівня обізнаності з питань безпечної міграції, роботу Національної гарячої лінії 527 та доступ постраждалих від торгівлі людьми до допомоги. Колона автомобілів під гаслами за безпечну міграцію вирушила з Ужгорода до міста Чоп. Тут був розгорнутий мобільний інформаційний пункт щодо питань безпечної трудової міграції.

В області також презентовано показ фільму „Жінка в полоні”, після перегляду якого відбулася жвава дискусія.

 

 
© 2019 Департамент соціального захисту населення Закарпатської облдержадміністрації. Всі права захищено. e-mail: guszn@zaksoc.gov.ua
© 2006-2009 Українська локалізація: Joomla! Україна. Всі права захищено!
Joomla! - безкоштовне програмне забезпечення, яке розповсюджується за ліцензією GNU/GPL.
 

Ресурси

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер